ARCO - hudební agentura

TRIO D´ARCHI DI PRAGA

trio

Tento významný český komorní soubor účinkuje pod tímto názvem od roku 1983, v tomto obsazení od roku 1997. Doplňuje slavnou tradici komorní hudby v Čechách udržovanou zejména smyčcovými kvartety. Absence jednoho nástroje umocňuje interpretační náročnost tohoto souboru proti kvartetu, že se s ní soubor hravě vyrovnává dokázal při koncertech v Čechách a především na koncertních turné ve Španělsku, Německu, Polsku, Holandsku a Itálii. Vystupuje též s renomovanými klavíristy (S.Bogunia, R.Omrod, M.Maixnerová, V.Mácha). V srpnu 2003 na zájezdě v Japonském Tokiu se blýskl s japonskými klavíristy v klavírních kvartetech R.Schumanna a W.A.Mozarta a kvintetu Pstruh F.Schuberta.

trio

- PAVEL PRANTL - umělecký vedoucí - se narodil v Sušici, začal hrát v sedmi letech, v jedenácti uskutečnil svou první nahrávku pro Český rozhlas Je držitelem první ceny v Beethovenské houslové soutěži. Po studiu na kroměřížské konzervatoři a mistrovské škole v Praze získal první cenu na houslové soutěži B.Martinů, Národní houslové soutěže a bronzové medaile O.Ševčíka. Slavil úspěchy na místě sólového houslisty v Singapuru a Hong Kongu, České filharmonii, či Pražského komorniho orchestru bez dirigenta. Zde získal Grand Prix du Disque za interpretaci skladeb A. Honnegera a F. Poulence. Je uměleckým vedoucím Filharmonického komorního orchestru.

trio

- OLDŘICH SMOLA - vystudoval pražskou Konzervatoř i HAMU. Je držitelem první ceny v soutěži H. Karajana z roku 1972. Působil v České filharmonii, Státní opeře, nyní hraje v Symfonickém orchestru hl.m. Prahy FOK a je členem Filharmonického komorního orchestru.

- PAVEL CHOVANEC - vystudoval Konzervatoř pražskou a moskevskou v oboru violoncello a dirigování. Jako sólový violoncellista Západočeského symfonického orchestru v Mariánských Lázních interpretoval sólové party ve skladbách A.Dvořáka, J.Suka a D.van Goënse. Prošel a řadou komorních souborů, z nichž většinu sám založil (Slavíkovo trio, Continuo di Praga, smyčcové kvarteto ARCO, Cello Duo Chovanec, Sinfonici da camera - Praga), vyučuje, spolupracuje s Českým rozhlasem.

REPERTOIR

Johann Georg Albrechtsberger Sonata

Ludwig van Beethoven Trios op.3,8,9

Luigi Boccherini 6 Trios op. 38

Karl Ditters von Dittersdorf Divertimento K.231

Karel Domažlický Trio

Jindřich Feld Trio

Benjamin Godard Suite op.5

Jan Hanuš Trio

Joseph Haydn Trios and Divertimenti

Jan Jíra Trio

Wolfgang Amadeus Mozart Divertimento KV 563

Franz Schubert Trio

Jan Křtitel Vaňhal Divertimento

Pavel Vranický Trio D dur

W. A. Mozart 2 klavirní kvartety

R.Schumann Klavirní kvartet

A.Dvořák Klavírní kvartet

B.Martinů Klavírní kvartet

F.Schubert Kvintet „Pstruh“

UKÁZKY

L. Beethoven - Serenada op. 8, III.

              J. Haydn - Trio G dur (live)                 /Allegretto - Presto/

W. A. Mozart - Klavírní kvartet Es dur, KV 493, I.Hudební agentura ARCO - Martin Chovanec | KONTAKT: E-mail: arco@ora.cz, Tel.: +420 605 363 545, Fax.: +420 296 233 019