ARCO - hudební agentura

PRAŽSKÉ SMYČCOVÉ SALONNÍ KVARTETO ARCO

kvarteto ARCO

Smyčcové kvarteto ARCO bylo založeno členy Filmového symfonického orchestru v Praze jako další seberealizační činitel jejich jinak orchestrální profesionální hudební praxe. Komorní hudba, nejlepší zdokonalovací článek hudebníkova vývoje se tak stala denním doplňkem každodenní studiové práce a přinesla členům nutnost perfekcionizovat techniku, souhru i zvukovou stránku své hry. Výsledky dokládá Smyčcové kvarteto ARCO v dílech barokních, klasických, romantických i současných autorů již více než dvacet let. Tradiční kvartetní literaturu navíc doplňuje soubor o skladby taneční, operetní, jazzové i populární hudby. Proto se stal soubor oblíbeným účinkujícím nejen v koncertních sálech, hradech a zámcích, ale i při akcích společenského až zábavního charakteru – všude tam, kde je prostor pro poslechovou hudbu nevtíravého a nerušícího o to více však kvalitního zvuku vytvářející již více jak dvěma sty lety ověřenou nenahraditelnou a mnohdy až intimní atmosféru. Ocenili ji mimo jiné v nedávné době např. účastníci oficiální návštěvy paní Margarety Thatcherové, Evropského Kongresu Forum 2000, Kongresu Světové banky v ČR, hosté řady večerů v Kaiserštejnském paláci, hosté večera pro Radio City, pro Autosalon Emil Frey stejně jako hosté rekreačních center a lázní v SRN, Rakousku a Japonsku.

kvarteto ARCO

- Pavel CHARVÁT - absolvent Konzervatoře v Praze ve třídě prof. Dr. O. Stejskala a AMU v Praze ve třídě profesorů J. Pekelského a V. Snítila /Vlachovo kvarteto/. Po studiích se stal členem Novákova kvarteta (P.Charvát, L.Hašek, Podjukl, J. Chovanec). Od roku 1977 do roku 1990 byl členem České filharmonie. Od roku 1990 působil jako vedoucí a koncertní mistr orchestru v Bad Pyrmontu (SRN). Po návratu do vlasti roku 1997 je členem Symfonického orchestru českého rozhlasu a řady dalších komorních těles.

- Vratislav RICHTER – absolvoval Konzervatoř v Praze působil ve Filmovém symf. orchestru, dále v Utrechtském symf. orchestru v nejrůznějších komorních ansámblech jako Mařákovo kvarteto, Kvarteto města Poděbrady, Pražští komorní solisté, Stamicovo kvarteto a dalších a účinkoval s nimi téměř ve všech kulturních centrech Evropy.

- František FRONĚK – absolvoval Konzervatoř v Praze. Působil v několika komorních souborech, v orchestru divadla E.F.Buriana, orchestru opery Národního divadla, FISYO, prošel řadou zahraničních angažmá, především působil v Landes Theater Innsbruck.

- Pavel CHOVANEC – studoval na Konzervatoři v Praze a Moskvě. Jako koncertní mistr Západočeského symfonického orchestru sehrál řadu sólových partů skladeb A.Dvořáka, J.Suka. aj. Prošel řadou komorních souborů (Slavíkovo trio, Continuo di Praga, Trio d´archi di Praga) je činný též jako pedagog.

REPERTOIR

L. Boccherini, K. Stamitz, F. A. Míča, P. Vranický J. Haydn, W. A. Mozart, L. van Beethoven F. Schubert, F. Mendelssohn-Bartholdy, R. Schumann, E. H. Grieg, A. P. Borodin, P. I. Čajkovský, J. Brahms B. Smetana, A. Dvořák, V.Novák

Johann Strauss & sons, Fr. Lehár, E. Kálmán, K. Komzák, J. Offenbach, E. Waldteufel, P. Lincke, J. Brandl, I. Berlin, G. Gershwin, V. Monti, E. Toselli, O. Nedbal, Fr. Drdla a další.Hudební agentura ARCO - Martin Chovanec | KONTAKT: E-mail: arco@ora.cz, Tel.: +420 605 363 545, Fax.: +420 296 233 019